fbpx

LEVITĀCIJA – MEDITĀCIJA

Gaismas instalācija Bieriņu apkaimes Mārupītes mežaparkā pie Skulptūru dārza
Pilsētas svētku noformējums gaismas festivāla “Staro Rīga” ietvaros bija apskatāms no 2021. gada 18. novembra līdz 2022. gada 28. februārim

Idejas autori: Ligita Breģe, Atis Izands
Projekta realizētājs: br.ook interior architecture

Jau vēsturiski Bieriņu apkaimē dzīvo daudz radošu personību – tēlnieki, gleznotāji, dizaineri, rakstnieki, aktieri u.c. 1986. gadā šeit norisinājās pirmais granīta tēlniecības simpozijs Rīgā. Tā mērķis bija attīstīt tēlniecības tradīcijas un izveidot brīvdabas skulptūru ekspozīciju Mārupītes pieguļošajā apkaimē. Tāpat ir unikāls un aizsargājams Mārupītes parka biotops, kur mājo dažādu sugu putni, kukaiņi un augi. Šis parks ir neparasta, radoša vieta Rīgas pilsētvidē, kur māksla sakļaujas ar dabu.

Gaismas instalācija LEVITĀCIJA – MEDITĀCIJA ir veltījums šai videi, kur smelties spēku ilgās pastaigās, vērojot mežonīgo ainavu un mākslu. 12 levitējoši, stilizēti akmeņi virs Mārupītes kā pirmatnīguma simbols pacēlušies virs zemes un ūdens nu izstaro gaismu. Tie apzīmē transformāciju, kas līdzinās dimanta slīpēšanai, jo tā notiek arī ar cilvēka prātu – caur meditāciju, pastaigu un dabas vērošanu, mēs sakārtojam domas un ielaižam sevī pārpasaulīgumu. Rudens tumšajos mēnešos, dosim iespēju apmeklētājiem doties šajā meditatīvajā pastaigā un piedzīvot maģiskas atklāsmes sajūtas.

Projekta līdzfinansējums no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta projektu konkursa līdzekļiem

IZKRĀSO UN MEDITĒ!

Sadarbībā ar Bieriņu apkaimes šarmanto mākslinieci, daudzu skaistu grāmatu ilustrāciju autori Agiju Staku esam sagatavojuši trīs īpašas izkrāsojamas ilustrācijas ar Bieriņu kultūrvietām un putniem, kas sastopami Mārupītes mežaparkā. Tiek uzskatīts, ka krāsošana kā aktivitāte ir līdzvērtīga meditācijai, jo tā nomierina prātu un palīdz samazināt stresu. Ja netiec izvēdināt galvu pastaigā gar Mārupīti, vari izkrāsot kādu ilustrāciju. Tās piemērotas gan bērniem, gan pieaugušajiem, gan kā kopīga aktivitāte ģimenei.

Lejupielādē, izdrukā uz A4 formāta papīra lapām un izkrāso ar krāsu zīmuļiem, krītiņiem vai flomāsteriem!